Uavgjort etter sterk sluttspurt mot Nordstrand – Haslum

Uavgjort etter sterk sluttspurt mot Nordstrand

Lørdag møttes Nordstrand og Haslum til kamp i Nordstrand Arena. Etter en intens kamp endte det hele 28–28, etter at Haslum hentet inn hjemmelagets forsprang i andreomgang.

Nordstrand kom raskt i gang med sitt angrepsspill og viste godt samspill. Etter ti minutters spill var det tydelig at Nordstrand hadde momentet, og skaffet seg en 4-målsledelse. Linjespiller Bjørnar Pedersen var effektiv på strek og satte flere avslutninger fra 6-meter. Haslum slet i forsvar mot Nordstrand, men holdt seg inne i kampen takket være gode angrep fra Linus Johannessen, Jacob Jensen Rodahl og Martin Jansson.

Mot slutten av første omgang markerte Kristian Dolva seg på linjen, og målvakt Oskar Lindell kom inn og leverte flere viktige redninger. Da lagene gikk til pause, sto det 21–14 til Nordstrand – et resultat som ikke fullt ut reflekterte Haslums innsats, men som viste at hjemmelaget hadde hatt bedre uttelling i avslutningene.

I starten av andre omgang tok Haslum grep og kom ut med høy intensitet. Truls Holmdal og William Erikstad fant nettmaskene tidlig, og bortelaget reduserte raskt. Etter 6-7 minutter av omgangen begynte Haslum å ta innpå mål for mål, og etter 17 minutter i 2.omgang var det uavgjort 24-24. Derfra og ut var det helt jevnt, og kampen endte uavgjort – et sterkt resultat for bortelaget etter å ha ligget sju mål bak til pause.

Da vi spør trener Zarko Pejovic om hva han tenker om kampen, har han dette å si:

«Skikkelig snuoperasjon. I 1. omgang manglet vi både intensitet og struktur i forsvar. I tillegg fikk vi noen utvisninger fra starten av og mistet rytmen i kampen. I andre omgang gjorde vi en full omstilling. Vi var mentalt til stede, stolte på det vi har og det vi kan. En kamp med fantastisk forsvarsspill i 2. omgang og stabilt angrepsspill gjennom hele kampen. Igjen har vi få tekniske feil. Vi tar med oss mye fra den andre omgangen inn i de neste kampene. Det er slik vi ønsker å se ut.«

For Haslum var Jacob Rodahl lagets mest effektive spiller, med imponerende bidrag både som målscorer og tilrettelegger. Både Martin Jansson og Kristian Dolva gjorde en solid kamp på linjen, mens Oskar Lindell leverte viktige redninger i andre omgang. BB på Haslum Ble Linus Johannesen, mens Bjørnar Pedersen stakk av med samme tittel hos vertene.

Etter ni spilte runder står begge lag med syv poeng og identisk statistikk – det samme gjør Lillestrøm. Haslum ligger på sjuendeplass, mens Nordstrand er nummer åtte. Med dette resultatet holder Haslum seg midt på tabellen.

Neste kamp for Haslum er hjemme mot Ryger Stavanger førstkommende torsdag. Ryger Stavanger ligger på 12.plass på tabellen etter 9 kamper spilt, med 4 poeng.

Haslum har nå tatt poeng i de to siste kampene, så møt opp i Nadderud Arena torsdag kl 17.30 og støtt de rødkledde frem til to nye poeng.