Tapte for Runar i cup’en – Haslum

Tapte for Runar i cup’en

Runar ble noen nummer for store i 3.runde av cup’en.

«Helt ok første omgang, vi merker at vi møter ett godt lag. Syns vi gjør mange enkle feil og som straffes hardt på det nivået«, sier Erlend Mamelund.

Stillingen til pause var 12-16 til Runar. Noen minutter i førsteomgang ledet også Haslum med to mål, før Runar gjenvant kontrollen.

Mamelund fortsetter: «I 2.omgang skrur Runar opp tempoet og vi klarer ikke følge opp. Mange enkle feil gir mange enkle scoringer. 

Alt i alt en god oppladning inn mot seriestarten. På vårt beste har vi et veldig godt nivå, men vi må jobbe videre med å kontrollere svingningene våre gjennom kampene. Vi gleder oss til Bodø».

Resultatet ble til slutt 24-37, og en komfortabel seier til Runar.

Publikum kåret Oskar Lindell til Haslums beste spiller, og Tobias Michael Rivesjö til Runars beste – gratulerer! Det var også morsomt å se Even, Kasper, Thomas og Herman tilbake i Nadderud Arena!

Vi takker Runar for kampen og ønsker masse lykke til i 4.runde!

Takk også til alle som tok turen til Nadderud Arena!